| Florian1999 a întrebat:

Vreau sa fac schimbul de ulei la masina, care ulei imi recomandați Castrol Edge Supercar 10w60 sau Castrol Edge Sport 10w60? Masina este un Bmw e46 320d 136Cp, masina a avut pana acum Castrol Edge Sport 10w60

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

E mașina ta, bagi in ea ce vrei. Eu doar ti-am arătat ce RECOMANDĂ producătorul... dar tu deja ai uleiul cumpărat. Atunci intrebarea ta nu aștepta un răspuns ci o confirmare

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Site-ul oficial Castrol recomanda Edge 0W-40

https://applications.castrol.com/......mmendation

| Florian1999 explică (pentru sierra1):

Pai pana acum am avut Castrol Edge Sport 10w60 si nu am avut nici ce mai mica problema, si acum vreau să-i fac schimbul si am luat Castrol Edge Supercar 10w60 pentru ca nu am gasit Castrol Sport(nu stiu de ce nu am gasit) si vream sa stiu daca este ceva, daca ii bag Edge Supercar? Adica este ceva daca schimb uleiul de la Sport la Supercar?

| JusTPauL a răspuns:

Eu bagam doar castrol edge 10-40 daca imi aduc bine aminte si nu aveam problem ca si cu original bmw care-l manca repede.

| Florian1999 explică (pentru JusTPauL):

Eu am avut Castrol Edge Sport 10w60 si nu am avut deloc probleme, dar acum am cumparat Castrol Edge Supercar 10w60 si vream sa stiu daca este ceva ca ii bag ulei diferit?

| JusTPauL a răspuns (pentru Florian1999):

Cel mai mult conteaza vascozitatea. Daca zici ca n-ai avut treaba cu 10-60 baga in continuare nu are nimic.

| sierra1 a răspuns (pentru Florian1999):

E mașina ta, bagi in ea ce vrei. Eu doar ti-am arătat ce RECOMANDĂ producătorul... dar tu deja ai uleiul cumpărat. Atunci intrebarea ta nu aștepta un răspuns ci o confirmare