| Ion_Adrian_1999 a întrebat:

Am un vw golf 4 1.4 16v (1j1) din 2002. De aproximativ 2 luni jumate (adica dupa ce am schimbat distribuția și uleiul) au început să îmi apara o serie de martori și probleme
Prima problema ar fi martorul check engine si un balbait la toba ( nu am băgat în seamă deoarece am citit despre problema si cred ca este de la bujii ) iar a doua problema ar fi martorul presiune ulei. Îmi apare STOP in continuu si nu stiu ce are.
Mulți spun că sunt niște orificii înfundate si la schimbul de ulei sa ii bag aditiv de curățate dar nu sunt prea sigur... Ma puteti ajuta cu câteva informații?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dra la un mecanic auto de ce nu o duci?
Schimband dupa ureche ce crezi tu ca-i stricat, ajungi sa dereglezi ceea ce era de fapt bun.
Du-o la mecanic si ti-o repara!

| OPunGG a răspuns:

Mergi la mecanic, este cel mai bine. poti sa faci ceva acum dupa auzite si sa regreti mai incolo crede ma