| GicaGaara a întrebat:

Am un Golf 4. Am incercat sa ii pun becuri LED pe faza lunga, de H1, nu au functionat si dupa aceea nu a mai functionat niciun bec la faza lunga. Am luat si bec nou, ca sa exclud ideea ca s-ar fi ars, dar nici asa nu merge. Am verificat sigurantele, una era arsa, am schimbat-o, dar tot nu merge. S-a mai lovit cineva de situatia asta?

Răspuns Câştigător
| RadioEREVAN a răspuns:

Cu un aparat de masura, vezi daca iti vine curent.
Mai poti scoate si verifica comutatorul de.lumini. poate fi si de acolo.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai fi ars vreun cablu pe undeva

| KovacsB a răspuns:

Nu ne-am mai lovit de situatia asta deoarece un bec oricine e in stare sa inlocuiasca fara sa arda instalatia masinii.

| Elias34 a răspuns:

Posibil să se fi ars firele, ai verificat și siguranțele din portbagaj? La unele mașini sunt în altă parte, verifică în manual sau prin mașină unde mai găsești compartimente