| anonim_4396 a întrebat:

Când dau de maneta de șters parbrizul, ștergător+lichid de parbriz, sare lichid însă ștergătorul nu merge, sta pe loc, iar dacă dau doar ștergătorul merge, ce ar putea fi? Mașina : Range Rover Vogue 2010

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

O chestie de contacte nașpa la manetă. Vezi la un service sau la un electrician priceput

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

AM fost la reprezentanta Range cu el, oamenii de acolo mi-au spus "Momentan nu putem sa ne dam seama de le poate fi si cum sa remediem problema, dar dacă lași mașina aici 3-4 săptămâni sigur o vom rezolva" când am auzit am zis ca îmi bag picioarele in el ștergător, ca mai bine ma opresc din benzinărie in benzinărie sa spăl parbrizul decât sa stau o luna cu mașina in service pentru un lucru de genu, oricum ma voi mai interesa pe forumuri despre un service care a mai întâmpinat problema asta, doar nu pot sa merg din usa in usa pentru așa ceva

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă faci rost de blocul ce conține schimbătorul cu pricina (de la un second) cred că se schimbă pe loc. Baftă