| Eugen_Eugen_1999 a întrebat:

Am un Logan 1. 2MPI 16v cumparat nou in 2011.deci are 6 ani, si am 28. 000km cu el, din care aproximativ 500 sunt in mediu rural (prin santuri, nu stiu daca are vreo legatura). Nu s-a tras de masina deloc, mers la consum, subturata. Ar trebui schimbata distributia la 6 ani, dar cu doar 28.00 de km?

3 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Da, pentru ca e pe curea si imbatraneste cauciucul.

| Mircea049202 a răspuns:

Mi'e greu sa cred că are numai 28.000 in 6 ani. Oricum daca e așa trebuie sa te uiti in manualul mașinii. De obicei la Logan se face la 60. 000km sau 4 ani. Deci părerea mea, schimb'o.

| Eugen_Eugen_1999 explică (pentru Mircea049202):

Nu prea merge tata cu masina, eu inca nu am luat carnetul