| RobertVasileAlexandrescu a întrebat:

Am un Mercedes-Benz din 1993 c180 w202, anul viitor va intra in categoria "de epoca", intrebarea mea este daca cresc costurile la ea?

Răspuns Câştigător
| catalin03102000 a răspuns:

Astepti 30 de ani de la producerea ultimului model pentru a intra la epoca, exact cum s-a precizat si in raspunsul anterior.
Sunt unele conditii ca un vehicul sa intre la epoca. Pe langa vechime ar mai trebui sa aiba piese originale.
Din cate stiu, un vehicul de epoca, e scutit de impozit si rovinieta. Deci, automat scad costurile.

1 răspuns:
| goguPatent a răspuns:

Vezi ca din ce stiu eu abia la 30 ani de la oprirea fabricatiei modelului devine de epoca... Asa ca mai ai de asteptat.