| Jesye a întrebat:

Am un opel astra g la care usile din spate nu se inchid centralizat. Celelalte 2 si portbagajul se inchid dar cele din spate nu, nici de la telecomanda si nici cu cheia de la portiera soferului..stie cineva ce poate fi? happy

2 răspunsuri:
| Stefancalin1997 a răspuns:

Ai actuator la portiere, e un motoras care inchide, posibil din cauza vremii, dimineata fiind un pic rece nu mai fuctioneaza. La mine iarna pateam asta, trebuia sa le inchid manual, Du-te la cineva sa le desfaca si sa le unga cu ceva ulei sau vaselina rezistenta la temperaturi joase, ele se blocheaza. Sau in cel mai rau caz ar mai fi doua variante : e stricat actuatorul sau firele de la usa.

| nitropin a răspuns:

Probabil e o defectiune de la calculatorul electric
Revomand dus la service
happy