| Andrei_Serdean_1998 a întrebat:

Am si eu un Opel Astra H,problema este ca atunci cand blochez usile din telecomanda, usile de pe spate se decupleaza cand incerc sa le deschid de pe exterior. Stie cineva de ce se intampla acest lucru? Tin sa mentionez ca pe fata usile se blocheaza insa pe spate s-ar auzii un sunet cum s-ar fi blocat insa cand actionez asupra inchizatoarei se deschide toata masina. Astept o solutie!

Răspuns Câştigător
| 17Ioana a răspuns:

Salut!
Aceasi problema am avut-o pe un golf 5, de regula masinile cand ajung pe la 10 ani incep sa pice, usor usor. S-a rezolvat prind inlocuirea broastei.
Incearca sa deschizi usa din interior, atat din fata cat si din spate, daca in fata, pentru a deschide usa trebuie sa tragi de maner de doua ori, si pe spate o singura data, inseamna ca ori broasca nu-si mai face treaba sa blocheze usa, ori pe spate nu primeste curent sa-si faca treaba
sper ca ai inteles ce am vrut sa zic