| Rosoiu_Marius_1996 a întrebat:

Stie cineva cum imi pot da seama daca am inchidere din telecomanda la un opel astra g...metionez ca eu inchid usile introducand cheia in usa de la sofer si se inchid toate. Cheia de la masina mea e simpla. fara telecomanda si as vrea sa iau o telecomanda si sa incerc sa vad daca merge sa o inchid din telecomanda...Cel de la care am luat masina a zis ca a avut inchidere din telecomanda dar a pierdut cheile si ma gandesc ca as putea sa sincronizez alta telecomanda? ...stie cineva? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Varianta simpla ar fi sa cumperi un set de telecomenzi cu modul, instalezi modulul si pui telecomanda ca breloc la cheie.
Nu stiu daca se pot sincroniza telecomenzile noi la modulele vechi de inchidere, intreaba pe cineva care se ocupa de copiat chei, aia stiu cam tot ce trebuie despre inchiderile la masini.

| Rosoiu_Marius_1996 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ok mersi mult de tot...deocamdata folosesc tot metoda cu cheia in usa...

| TrăieşteClipa a răspuns:

Daca gasesti o cheie originala Opel se poate sincroniza simplu cu OP-COM de exemplu.
Daca ii faci si un chip ai o cheie completa.

| Rosoiu_Marius_1996 explică (pentru TrăieşteClipa):

Pai si cum sincronizez cu op-com acesta... stii tu vreun tutorial sau ceva?