| Bianca_Iosub_1993 a întrebat:

Am o problema cu inchiderea centralizata la Opel Astra H am ramas fara baterie la telecomanda si singura optiune era sa o inchid direct cu cheia (dupa cum stiti butuc pt.cheie are doar usa de la sofer) problema este ca s-a inchis doar usa soferului iar celelalte au ramas deschise.Nu ar fi trebuit sa se inchida automat si restul usilor?

Răspuns Câştigător
| Vektor a răspuns:

A ramas fara baterie la telecomanda.
daca protectia pentru copii este activata, portierele din spate se vor deschide doar de afara si e facuta sa nu poata sa deschida copilul portiera in mers sau etc big grin

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu au cum sa se inchida si celelalte, atat timp cat nu ai curent. La usile din spate poti incerca protectiile pentru copii, am impresia ca se pot bloca de acolo, sa mearga doar din interior spre exterior, insa nu stiu ce ai putea face cu usa din dreapta...
Cea mai buna rezolvare ar fi sa iti dea cineva curent de la o alta masina, cat sa o incui pe a ta.

| Vektor a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

A ramas fara baterie la telecomanda.
daca protectia pentru copii este activata, portierele din spate se vor deschide doar de afara si e facuta sa nu poata sa deschida copilul portiera in mers sau etc big grin

| Vektor a răspuns:

Portierele nu au si buton pentru blocare?

| Vektor a răspuns:

La portiera de la sofer, unde sunt butoanele pentru geamuri si oglinda, ar trebui sa ai 2 butoane. Unul din ele cu o portiera deschisa si unul cu o cheita, cel cu cheita inchuie toate portierele + portbagajul, iar cel cu portiera le descuie.

| Antoneta_Torcica_1967 a răspuns:

Am aceeasi problemă. Este pentru a 2 a oara cand se întâmplă. Am fost la service si mi.a sincronizat cheia sau ceva de genul. Acu sa treaca sărbătorile si merg din nou dar totusi as vrea sa aflu motiv pentru care se întâmplă. Dacă aflu iti spun si tie.

| Bianca_Iosub_1993 explică:

Am gasit rezolvarea in cartea masinii ....este in germana dar are si niste poze sugestive ....bagi cheia in niste gaurele la fiecare usa in parte ...acelea sunt sigurantele multumesc frumos pentru raspunsuri