| Roxana_Elena_2001 a întrebat:

Am un Opel insignia 2010 și în ultima săptămână a rămas fără curent în baterie de 2 ori, pe timpul nopții. Care ar putea fi consumatorul dacă mașina a fost blocata și tot sistemul electric închis?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cum era închis sistemul electric? Ai decuplat bateria? Că altfel, ai tot felul de cauze posibile: calculatorul de bord, alarma, vreun bec...

| Celcareajuta a răspuns:

Vezi sa nu ceva bagat la bricheta

| KronstadtResurrection a răspuns:

Posibil sa nu-ti incarce alternatorul, sau bateria este pe duca.