| tudorflr a întrebat:

Aș vrea să-mi iau un Opel Insignia break de prin 2010. Îmi puteți da o părere despre această mașină? Mă refer dacă e bună sau nu...

8 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Diesel sau benzină?

| alex495 a răspuns:

In general opel urile sunt bune. Au probleme la egr de multe ori, dar dezavantaje au toate masinile. Depinde si vechiul client cum si pe unde mergea cu ea. Ce motor e pe ea?

| tudorflr explică (pentru alex495):

2.0 Diesel

| alex495 a răspuns (pentru tudorflr):

E varianta biturbo?

| tudorflr explică (pentru alex495):

Asta nu știu... Eu voiam doar să știu dacă mașina e bună din punctul e de vedere...

| alex495 a răspuns (pentru tudorflr):

Daca e biturbo mare grija la turbina mica, cade destul de repede. In rest, analizeaza propietarul, daca e unu turbat da i da in gura cand vede drept in fata ochilor, daca e vreun taran de a rupt o cu saci cu cereale sau ciment pe la tara. Si uita te atent la masina la fata locului, au invatat toti fraierii nitel photoshop si gata, masina tipla, dar cand o vezi e muci. Si cauta cu carte de service. Cer mai mult pe ea, dar ai o siguranta cat de cat ca a,, bagat bani in ea"

| tudorflr explică (pentru alex495):

Dar așa în general, Opel Insignia e o mașină bună sau nu?

| alex495 a răspuns (pentru tudorflr):

Da, este limuzina de la Opel. Este buna, dar sunt piesele putin mai scumpe decat la gama Astra, Vectra de ex. Asta e pe langa ce am scris mai sus