| Laurrius a întrebat:

Am un schimbător de viteze pe bicicletă si nu stiu sa fac firele alea acolo ca sa fie functional, sa-l fac sa meargă. Daca ma duc la service ca sa mi-l faca, cati bani imi ia?

2 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Pai ce fire? ca ai 1 doar (2 daca conteaza si cel din fata), si ai 2 suruburi parca si de acolo reglezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă este demontat, atunci este și montajul și reglajul. În jur de 50 lei, depinde de atelier. Eu cum sunt client fidel unui atelier din oraș, de multe ori rămâne la alegerea băiatului cum îmi ia banii pe montaj și dacă îmi ia. S-a întâmplat să nu îmi ia nimic și sa plătesc doar piesele. Asta pentru ca eu cumpăr de la el, nu merg cu piesa cumpărată din altă parte. Are și service și magazin cu de toate. Dacă ești din Brașov, la Bikelab fac referire și recomand pentru problema ta. Însă tine cont ca îți va face programare și cum mergi cu piesa cumpărată din altă parte, te va programa peste o lună cel puțin. Dacă e doar de reglat, atunci o poate face de pe o zi pe alta.