| PashaBiceps a întrebat:

Am un scuter chinezesc, 4 timpi (Mercedes Benz cred) si am scos scaunul, si deasupra are un capac rotund. Ma pus pacatele sa il scot... acolo era un plastic rotund ca un capac, cu o garnitura si un fel de ac. Acum dupa ce l-am montat nu porneste. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Ăla ce l-ai desfăcut este capacul de la carburator, care are rol şi de vacuum. Are o singură poziţie, deci trebuie să ţi-l pună la loc cineva care se pricepe... Nu mai umbla la el, că poate se deteriorează şi trebuie să-ţi iei altul...

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Din cate am tineles, tu ai desfacut carburatorul, ar trebui sa mergi sa t-il puna la loc cineva priceput, sau daca ai stricat ceva pe acolo, ar trebui inlocuit.