| PashaBiceps a întrebat:

Probleme cu un scuter. Am un scuter chinezesc, 4 timpi (Mercedes Benz cred) si am scos scaunul, si deasupra are un capac rotund. Ma pus pacatele sa il scot... acolo era un plastic rotund ca un capac, cu o garnitura si un fel de ac. Acum dupa ce l-am montat nu porneste. Ce sa fac? De e nu porneste?

1 răspuns:
| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Salut,capacul ala era o parte vitala a carburatorului se pare,acul ala cred ca regleaza ceva,ca tot ansamblul,poate fi ceva gen dispozitiv-plaman,care iti regleaza admisia de aer conform cu carburatia,e dificil fara mai multe date, vreau date exacte (marca, model, an fabricatie), altfel nu stiu cu ce sa te ajut mai departe.