| RusuZfw a întrebat:

Am un scuter Kymco 950 de 49cm³.
Am mers cu el 4 ore incontinuu între care după 2 ore am făcut pauză de 30 de min. Drumul pe care am mers a fost doar mol și belți și cam 10 km prin pădure.La scuter doar ce au fost schimbați secmentii înainte cu o zi de a merge.Acm scuterul nu mai pornește deloc, mai dă din când în când câte un poc pe tobă daca dai multe pedale dar nimic, și curge benzina din carburator pe unde intra filtru de are.Am curățat carburator, filtru, bujia.Va rog ajutați mă!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca l-ai fortat prin „mol si belti". Dupa schimbarea segmentilor nu este recomandat sa fortezi motorul. Va trebui desfacut motorul si vazut ce are.

| RusuZfw explică (pentru darrio2007):

O să îl desfac să mă uit peste tot. Oare poate sa fie segmenții rupți din nou sau fisurați?

| darrio2007 a răspuns (pentru RusuZfw):

Probabil.