| vladut11 a întrebat:

Am un scuter Piaggoo Liberty 125 cc si prima pornire este foarte greoaie indiferent de vremea de afara. A doua pornire chiar daca e motorul rece merge foarte bine.

Ma gandesc ca nu-mi sta benzina in carburator mult timp si de aceea trebuie sa invart mult la automat ca sa porneasca...
Invart mai bine de 10 secunde cu redresorul pe baterie si o ia greu din loc

2 răspunsuri:
| vladut11 explică:

Nu are soc si la pedala nu imi porneste ca e defect capacul e cu denivelari si nu prinde racul pe volanta variatorului

| HelloWirus a răspuns:

Trage-i si tu socul sau incearca sa ii dai la pegala pana se incinta putin. Apoi ii dai la automat. Mult Succes.