| lorelay1994 a întrebat:

Am un volkswagen passat break 2002 care a ramas fara baterie si nu mai pot sa ii deschid deloc ca sa ajung sa ii deschid capota sa incarc bateria... aveti idee cum sa intru in masina?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da cheie nu ai? de ce nu o folosesti? stii tu orice masina, chiar daca are inchidere centralizata are si cheie

| ginoeugen23 a răspuns:

Ai incercat cu cheia din dotare?

| Bobes_Ion_1989 a răspuns:

Trci o sarma printre geam si cheder si prinzi de maner si o deschizi de pe dinauntru

| Claudiu_Todor_1986 a răspuns:

Pacoste mare cand ramai fara baterie la o masina cu inchidere centralizata... Poti sa incerci sa-ti deschizi capota agatand deschizatorul cu o sarma sau...sa-ti sacrifici geamul soferului (din pacate)

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Claudiu_Todor_1986):

Eu am o idee, presupune un pic de timp si nu trebuie sa sacrifici nimic! Ridici masina pe cric, o suspenzi sa poti ajunge la contactele electromotorului unde sa-i dai un plus, apoi masa pe motor! Bafta! Ai nevoie de o baterie si doi clesti de curent!