| andreeadeea2914 a întrebat:

Bună, TPU!

Aș avea rugăminte dacă are cineva amabilitatea și cunoștințe să mă ajute în legătură cu ceva. Am o problemă la mașină, mai exact la Volkswagen Passat. Problema este la maneta care deschide capota. Nu pot spune că s-a rupt, dar cumva este în "liber". Nu-mi mai permite să deschid capota, iar bateria este descărcată. Aș fi vrut să o deschid și, încercând de mai multe ori, la un moment dat a sărit puțin acea manetă manuală care deschide capota. Nu am reușit să o repar sau nu știu cum ar trebui să procedez până reușesc să găsesc un mecanic bun. Dacă ar fi amabil să mă ajute cineva, aș fi recunoscător.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa o duci in service auto sa o repare ei, nu sunt pe TPU mecanici auto

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De care Passat?
La modelele mai vechi (foarte vechi), se putea baga o surubelnita prin grila, si se deschidea capota. Oricum, pe la toate modelele se poate desface acea maneta de sub bord, si se trage de cablu, daca acesta nu s-a desprins de sub capota.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți trebuie o lanternă.
O șurubelniță destul de lungă.
Și mergi în fața mașinii și deschizi capota.
Sau încerci din mașină sa prinzi cablul cu un patent și tragi de el.
Mai bine pui și un prosop pe patent sa ai mai multa forță.

Răspuns utilizator avertizat