| Balan_Raul_1994 a întrebat:

Am un VW Bora cu motor 1.9 tdi de 116 cai la care i-am desfacut turbina pentru ca nu mai tragea masina cum trebuie iar dupa ce am desfacut aceasta am observat ca geometria este blocata, am inceput sa o curat cu motorina am desfacut acele 3 suruburi pentru a o scoate afara sa o curat mai bine, intr-un final am reusit sa o curat incat sa o invart cu mana cum trebuie, problema este ca atunci cand strang acele 3 suruburi la maxim iarasi geometria ramane blocata si nu mai pot sa o misc. Intrebarea mea este daca ati patit asa ceva sau aveti cunostinte sa imi spuneti si mie pentru ca nu imi dau seama ce ar trebui sa ii fac.

1 răspuns:
| SasNetRomania a răspuns:

Cauta un expert in turbine din orasul tau si o va rezolva, probabil trebuie schimbate toate piesele din interior, nu merita sa faci improvizatii e viata ta in joc.
Daca nu te pricepi nu iti baga nasul nu mai esti pe vremea daciei.