| gabi659 a întrebat:

Buna, am schimbat ieri turbina la un audi a3 8p 2. 0tdi 140cp 2005 la care s-a rupt geometria, am cumparat alta de la dezmembrari, am desfacut o, am curatat o, am pus o pe masina si nu trage aproape deloc sa zic maxim de 115cp trage, turbina e in stare perfecta, am verificat toate furtunele si sunt in regula, nu stiu ce sa mai fac, am pus si testerul si valorile sunt ok.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Din pacate ai inlocuit una defecta cu una uzata
Genul asta de piese in opinia mea nici nu se cumpara din dezmembrari! una este un far, stop si alta o piesa mecanica "de uzura" adica care in timp se uzeaza mai mult sau mai putin
Noua e cel mai indicat, de ce? uite de ce! ai pierdut timp si bani!
Vorba inteleptului englez are aplicabilitate larga " sunt prea sarac ca sa imi cumpar lucruri ieftine"
Succes

5 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Ai facut log in mers cu testerul sa vezi ce presiune baga turbina?

| gabi659 explică (pentru KovacsB):

Daa, presiunea e perfect normala cat ar trebui sa fie normal

| KovacsB a răspuns (pentru gabi659):

Cred ca habar n-ai despre ce este vorba.
Bati campii.

| Anonymus98888 a răspuns:

Nu ai probleme la filtrul de particule?

| gabi659 explică (pentru Anonymus98888):

Am teava goala, are doar catalizator de fabrica nu dpf