| Lindemann12 a întrebat:

Am un VW Golf 5 1.4 8p CP si Aseara am vrut sa plec dintr-o intersectie si nu a mai intrat in a 1 a, am plecat cu a 2 a, dupa am constatat ca nu merge nici a 3-a, dupa ce am mai merg putin nu mai mergea nici a 2-a si acum merge doar a 5-a, stie cineva care ar putea fi problema si cam cat costa reparatia?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ai doar o problemă la timonerie (descentrat, desurubat, strîmbă, înțepenită) scapi ieftin alfel e groasă

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E posibil sa-ti fi cedat placa de presiune.
Opreste motorul si incearca sa bagi in viteze asa. Daca intra cu motorul oprit, e o problema de ambreaj.