| catalin2k a întrebat:

Bună TPU! Am un golf IV 1.6 16v.
De ceva vreme nu-mi mai intra in viteze cu motorul pornit. Cu motorul oprit cu degetul mic intra in orice viteză. Am dus-o la mecanic mi-a schimbat pompa de la ambreiaj. Mi-a mers prefect până ce am ajuns acasă. Am lăsat-o bine când sa plec am constatat că-i foarte. foarte moale ambreiajul și din nou nu-mi intra in nici o viteză doar cu motorul oprit. Am pornit-o, am accelerat puțin și din nou mi-a intrat în toate vitezele perfect..am făcut un drum de 2/3 km iar, totul bine și frumos când dintr-o dată iar mi s-a făcut pedala de ambreiaj moale și iar nu îmi mai intra in viteze. Mecanicul a plecat în afară și vine doar peste o lună. Alt mecanic nu prea este prin zona mea. Ce-ar putea avea? Trebuie aerisita pompa de ambreiaj?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie dus la un alt mecanic, PRICEPUT!

| Eisenheim a răspuns:

E o problema la ambreiaj,ar fi inutil să îți explic ce, pentru că oricum nu o poți remedia,vei fi nevoit să o duci la un service,ei au elevatoare, chei, tot ce e nevoie, pur și simplu tu nu o sa ai ce face. Nu te va costa mult, ar trebui să ieși cu un maxim 1500 Ron, și reparația ar trebui sa te tina cat va mai tine mașina