| Domnu a întrebat:

Am vandut o masina de acuma 2 ani si persoana a primit cateva amenzi pe numele meu si ii stiu numarul dar nu si numele si prenumele pot sa aflu identitatea lui?

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Dacă nu se face contract de vânzare-cumpărare, aşa se întâmplă. Trebuie să afci o reclamaţie la poliţie să poată să-l obluge să perfectaţi actele.

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dacă nu ai făcut contract de vânzare-cumpărare, ești bun de plată.

| sincer a răspuns:

Doar dac faci o plangere la politie si daca stii localitatea unde locuieste tipul e mai bine dar tu le dai nr de inmatriculare al masinii si un contract sau de la primarie (Taxa si impozite) o hartie sa arate ca masina respectiva e pe numele tau, si mai departe se descurca politia sa afle cine e si unde locuieste.Eu sper sa primesti banii pentru amenzi daca nu trebuie sa deschizi un proces impotriva acestui individ.Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu ai radiat masina de pe numele tau?

| ro1200 a răspuns:

Exista numele pe contractul de vanzare cumparare.
Altfel esti bun de plata!