| alexsaxx2323 a întrebat:

Ar fi convenabil sa fac transport de masini, bagaje cat si persoane cu masina Mercedes ML320?
Avand in vedere costurile acesteia?
Multumesc

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu ce model este dar stiu ca ai consumul foarte mare! Ar trebui sa faci o proba de rentabilitate.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Masina fiind de lux, are un consum nu foarte economic, iar taxele sunt destul de mari. Nu cred ca e tocmai potrivita, depinde si care este profitul din treaba asta.
Cred ca te-ai descurca o perioada, dar nu ai tine mult masina aia, ca ti-ar manca prea multi bani.
Nu stiu sincer cum sunt facute ML-urile, dar Touareg, de exemplu, nu e deloc o masina pe care sa o poti repara rapid, in primul service, cand iti apare o problema la drum, pentru ca masina e foarte complicata, iar piesele sunt scumpe, si niciodata pe stoc la service-urile simple.