| YuLyy1 a întrebat:

Spuneti-mi si mie, care ar fi mai avantajoasa (masina ) din cele de mai jos?
~Bmw x5, 2008, 3.0d~
~mercedes benz s 2006, 3.0d~
~ merceds benz cls 3.0 d, 2007 ~
Care dintre cele 3 masini este cea mai buna ( adica sa nu bagi bani in ea, sa nu ti se strice repede cate ceva, care ar fi mai buna avand in vedere motorul, anul si marca? Nu spuneti de ex : x5-ul nu este stricacios ", eu ma refer la acel an ( 2008 ) nu la altele mai vechi sau noi!
~! Funda! ~

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti iei masini cu motor de 3.0 unde costa asigurarile si impozitele de nu e adevarat, cu consumuri de peste 10% si te mai intereseaza cat costa o reparatie acolo?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru suntserios):

De ce ii strici ziua?
Pe NFS e atat de simplu... laughing

| JohnnyBi a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Sa vezi pustiul la 18 ani cu RCA de 2700 pe an si impozit de 3400 rolling on the floor

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru JohnnyBi):

La banii lui multi pe care i-a facut dupa o viata de munca, ce conteaza un amarat de impozit.

| ombladon a răspuns (pentru JohnnyBi):

Habar nu aveti, misea_mihai_1985 le are mai bine decat voi :mai bine un audi motor 3.0" laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru JohnnyBi):

Asta nu conteaza.
Important e cat consuma, si daca o sa se strice rolling on the floor

| JohnnyBi a răspuns (pentru ombladon):

Corect. si eu am motor de 8.0. dar dimineata m-am trezit din somn

| JohnnyBi a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Nunu. o ia din 1900 toamna si o inmatriculeaza la bulgari. si pune si gpl. ca motorul puternic mananca destul combustibil

| YuLyy1 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu mai vorbiti ca idioti, ca voi nici nu ati avut vreodata una din masinile de care vorbeam, spuneti si voi sa va aflati in treaba! Si app, nu trec masina pe gpl si nu o inmatriculez pe Bulgaria!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru YuLyy1):

Idiotii "are" 2 de i.
Nu, n-am avut niciodata vreuna din masinile la care visezi tu, ca am fost realist si posesor de masini de mic, spre deosebire de altii.
Si ca sa arati cat de idiot esti, ai dat si o perla maxima; GPL-ul nu se poate pune la masinile astea, decat daca-ti pui si aragaz in ele.
Rupe-o la teme!

12 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Din moment ce le iei sh trebuie sa ai in vedere ca fata de o masina noua, o sa fie mai stricacioase...

| Sofer a răspuns:

Un VW Golf (IV, V, VI) GTI 2.0 e bun pentru tine.

| Misea_Mihai_1985 a răspuns:

Eu ti-as recomanda un audi motor 3.0. Arata fain si are si un motor puternic. big grin