| JusTPauL a întrebat:

Are cineva la masina luminile ambientale cu leduri SMD albe sau albastre? Cum e mai fain?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din ce ai zis, albul e cea mai buna alegere, chiar si la picioare.
Daca vrei albastru, merge combinata destul de frumos lumina alba cu cea albastra, doar ca mie personal nu prea mi-ar place lumina albastra, la piele crem si lemn... As merge doar pe alb, ca e masina eleganta totusi.
Albastrul e cumva depasit, toate taxiurile si daciile 1310 au leduri albastre puse pe undeva...
Daca pui lumini albe la picioare eu zic ca o sa arate bine, dar un dezavantaj e ca la alb se vede murdaria, daca nu reusesti s-o tii curata permanent mai bine nu pui lumini la picioare laughing
Cu exteriorul negru ar mai merge rosu sau verde, verdele cred ca ar arata ok la picioare, si ar merge cat de cat si cu interiorul.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Instalez de ceva timp lumini ambientale, SMD sau led flux. Culoarea o alegi in functie de culoarea masinii, atat cea exterioara cat si cea interioara, sau in functie de restul luminilor din interior.
Eu la interior clasic cu vinil, mocheta si inox, am pus lumini albe peste tot, de la bord pana la plafoniere si luminile de la picioare. Exteriorul e albastru metalizat.
Pe masina gri am pus albastre la picioare (interior negru tot) si a iesit foarte bine. La un Golf 4 cu interior gri am combinat albastru cu rosu, ca in bord (n-a fost ideea mea), si a iesit destul de ok, dar mai frumusel era totusi cu o singura culoare, oricare din cele 2.
Cea mai grea decizie a fost la o masina crem cu interior negru cu maro. Am pus albastru - urat. Am pus alb, ca am zis ca e neutru - tot urat. Acum am pregatit verde, o sa vad cum arata... Ar trebui sa arate ok, avand in vedere ca luminile de la bord si scrumiera sunt tot verzi si pica bine in peisaj. Galben ar fi fost potrivit (asa foloseste Mercedes la interioarele bej), dar am vrut ceva care sa scoata in evidenta lumina LED.
Spune-mi ce masina ai, si ce culori, sa-ti dau o parere.

| JusTPauL explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ma intereseaza la un e46 din 99.
Exterior: culoare neagra, lumini smd albe la nr, angel eyes cu led smd ala, farurile momentan sunt stock, as vrea totusi xenon, lupa.
Interior: piele crem cu insertii mahon, la bord nimic schimbat, luminile ambientale as vrea sa le pun albe dar pe viitoar as vrea sa pun si la picioare lumini albastre dar daca o sa pun cele ambientale albe nu stiu daca o sa mearga combinatia, in usi nu am lumini si nici nu cred ca pun.

| JusTPauL explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Alb ramanelaughing
Vreau sa leg angel-urile la luminile de interior, cand deblochez masina totul o sa fie alb, eu zic ca o sa fie fain cu alb in loc de luminile normale.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru JusTPauL):

Din ce ai zis, albul e cea mai buna alegere, chiar si la picioare.
Daca vrei albastru, merge combinata destul de frumos lumina alba cu cea albastra, doar ca mie personal nu prea mi-ar place lumina albastra, la piele crem si lemn... As merge doar pe alb, ca e masina eleganta totusi.
Albastrul e cumva depasit, toate taxiurile si daciile 1310 au leduri albastre puse pe undeva...
Daca pui lumini albe la picioare eu zic ca o sa arate bine, dar un dezavantaj e ca la alb se vede murdaria, daca nu reusesti s-o tii curata permanent mai bine nu pui lumini la picioare laughing
Cu exteriorul negru ar mai merge rosu sau verde, verdele cred ca ar arata ok la picioare, si ar merge cat de cat si cu interiorul.