| teclado a întrebat:

Are cineva tico si are 130 Kg?
Am un prieten care vrea să stea prin România câteva luni așa că se gândește să îșî cumpere TICO ca să îl poată da repede la fiare vechi fără să îl înțepe inima după banii care i-a dat pe el când va pleca din nou din România.
Si in plus la tico toate lucrurile sunt foarte ieftine.
Nu știu cum și dacă poate să îl conducă dacă omul are 190Cm înălțime și 130Kg!?

A găsit deja mai multe TICO pe la 500 euro si nici nu are chef să iși cumpere nimic mai scump.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca nu!
Ca s-ar rupe naibii masinuta aia, care-i de carton presat!

| teclado explică (pentru Violleta2022):

SCUZE DAR MAI DOCUMENTEAZATE NU ARE CARTON NICAIERI
EU AM CARAT 750 Kg de lemne in anul 2012 cu un tico 5 Km
de la piata de la Ferentari pana pe strada Luica
Am dat jos banchetea am dat jos caunul de langa sofer
si am bagat lemne taiate in forma de triunghi buturugi crapate in 3
de am reusit sa iau 750Kg de lemne

| Violleta2022 a răspuns (pentru teclado):

Tico este facuta din fibra de sticla, ca si barcile mici, nu din exterior de metal ca orice autoturism, de aceea mai sunt numite si "masini de carton".

| Violleta2022 a răspuns (pentru teclado):

Este buna intr-adevar sa cari lemne, porumb si orice duci la camp cu ea, ca de oras nu mai merge.

| SaOCorectamPeVioleta a răspuns (pentru Violleta2022):

Tico are caroserie de tabla. Ce fail de raspuns

| SaOCorectamPeVioleta a răspuns (pentru Violleta2022):

Confunzi cu Trabant. Ce fail de raspuns.

| teclado explică (pentru SaOCorectamPeVioleta):

Parca caroseria ta e mai bună

suntserios
| suntserios a răspuns:

De 500 euro plateste uber cateva luni

| sierra1 a răspuns:

"tico...poate să îl condică dacă omul are 190Cm înălțime și 130Kg!?"

poate... dar va merge mai mult pe două roți. Cele din stânga

| blackann a răspuns:

Du-l la service si o sa afli cat cantareste.

aveam o profa de sport in liceu, avea peste 2m si conducea un smart.
evident ca incape, doar ca nu e comod.

| blackann a răspuns:

De 500 eur iti iei o rasnita, de ce ai face asta?

| teclado explică (pentru blackann):

De ce sa DAI BANI multi pe bara faruri capota atunci cand distrugi cate ceva pe la directie frane orice
pentru ca la tico totul costa atat de putind e zici ca e gratis
am avut tico si o bara pe fata costa acum 10 euro
o bara pe spate costa 10 euro
o luneta costa 30 euro
un parbriz costa 20 euro
orice vrei pe la directie sa repari tot ce tine de roti povoti biele cacaturi rulmenti frane tot in total nu te costa mai mult de 60 euro
spun aici preturi noi

hai sa iti zic cat costa o capota 25 euro la dezmembrari
un far 20 euro la dezmembrari
TOT MOTORUL 250 EURO

totul este extrem de ieftin

nici militia nu te opreste
de multe ori m-au prins pe interzis si doar m-au injurat de mama

| blackann a răspuns:

Hai ca s-a bagat violetta… ca se pricepe si la masini.

| 120bulevard a răspuns:

Matiz mai bine