| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce omul e mereu cu gandul in alta parte,ba sta in parc si se gandeste ca l-a certat nevasta,ba merge la strand si se gandeste la datorii,foarte putin mai calca pe prezent,ce vrea el de fapt sa construiaca in viata,o casa,ca sa stea altii acolo si sa nu o poata admira,sa nu poata sari pe paturi si sa danseze din plina inima? Tot scade si aduna o viata prin cafenele si statii,si pana la urma moare, de ce?

2 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Orice om are problemele lui, cine nu are pana la urma? doar prostii nu-si fac probleme deoarece ei sunt atat de necopti la minte incat nu-si pot da seama.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Mie nu mi se pare amuzant sa dansez. Poate mi se pare amuzant sa imi gasesc un loc de munca. Sa ma trezesc in fiecare dimineata stiind ca am un scop si o destinatie.