| anonim_4396 a întrebat:

Are voie politistul sa ma depuncteze de 2 ori la aceiasi manevra dupa ce ii zic sa nu stiu cum sa fac parcarea laterala ca nu mi-a aratat-o instructorul?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate sa te depuncteze si de 100 de ori daca iti repeti greseala de 100 ori.

Nu exista "nu stiu cum sa fac parcarea laterala ca nu mi-a aratat-o instructorul". Nu exista scuze la exman. Daca nu esti pregatit(a) nu te duci la examen. Punct. In trafic nu stai in mijlocul intersectiei ca nu ti a arata instructorul nu stiu ce manevra.

| adinaTPU a răspuns:

Sigur te-a depunctat de 2 ori si nu ti-a dat a doua sansa? Ce scoala ai facut, de nu te-a invatat parcarea laterala?

| thegeaba a răspuns:

Subscriu la ce spune suntserios. Tu trebuie sa fii pregatit pentru trafic daca vrei sa iei permisul, nu exista nu stiu sa fac... Daca nu stii mai iei niste ore suplimentare si mai incerci o data.

| thegeaba a răspuns:

P.S: Iti vand un pont : 99% din examinatori te vor pune sa faci parcarea laterala iar daca nu iti iese vor gasi o metoda sa te pice. Fie si ca te depuncteaza de 10 ori pentru 10 parcari laterale ratate. Sunt satui de toti berbecii care isi lasa masinile aiurea in trafic.