| vladdd194443 a întrebat:

astazi am avut examen am dat proba practica pentru permis de conducere(traseu) si am cazut,am condus perfect,semnalizari,prioritati,viraje,parcarea laterla,intoarcerea din trei miscari,mi-a iesit perfect totul a fost super ok,aproape de sfarsit m-a pus sa merg cu spatele intr-o curba."paralel cu zapada" pentru ca bordura nu se vedea am gresito,dupa m-a pus iar,am gresit-o iar dupa m-a pus iar dar in alt loc, intre doua masini pe care am greisto si pe aia pentru ca nu am avut loc sa ma incadrez, perfect drept, ca sa pot merge perfect drept, metionez( instructorul m-a pus de 2-3 ori sa merg cu spatele de cand fac conducere) intrebarea este examinatorul are voie sa ma puna sa fac aceiasi manevra de 3 ori..doar ca sa ma cada pentru ca nu ma descurcam la asta. astept raspuns concret daca se poate, multumesc

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te asteptai sa te puna sa faci numai ce stii? sau cum? Te a pus sa faci manevra pana iti iese... daca nu ai reusit inseamna ca nu erai apt pentru condus, deci te a picat

| vangaelis a răspuns:

Examinatorul te-a pus sa faci manevra de mai multe ori in speranta ca te vei descurca, ca vei reusi. Ti-a dat sanse, apa la moara deci nu vad de ce te-ar "chinui" ca sa te pice. N-ai fost in stare sa faci manevra, asta e. Alta data vei reusi.
Nu cred ca sta examinatorul sa judece faptul ca instructorul te-a pus doar 2-3 ori sa faci aceasta manevra.

| vladdd194443 explică (pentru vangaelis):

De 2-3 ca sa-si faca el punctele, si sa ma cada. plus ca am mersul cu spatele intr-o curba ''paralel cu zapada'' gen mergi la cumpana dar m-am lamurit am aflat ca examinatoru asta asteapta banu in dosar

| Cristi19 a răspuns:

Cel mai probabil a tras de tine sa-ti reuseasca si sa nu te pice

| vladdd194443 explică:

Oricum nu am de gand sa dau bani, pe 3 martie am sala daca o iau iau si orasu pentru ca ma descurc sunt sigur