| tiby_5575 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar o masina Hatchback, consum mic, sa fie si cat de cat spatioasa. Ce ati alege dintre: Golf 3 ('94-'97), Opel Astra ('94-'97), Renault Megane cu motoare de 1.4-1.6 si eventual un Ford Fiesta Mk5, numai ca ma pune pe ganduri faptul ca are motor de doar 1.3. Ce parere aveti?

17 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Eu as alege Volkswagen Golf.

| Roby67 a răspuns:

Cu un Fiesta de 1. 3 poti sa mergi pe toate drumurile din Romania (si nu numai), chiar si cu 6 persoane, si in sus si in jos. Totusi eu as alege un Golf pentru ca este mai robust, si in nici un caz un Megane.
Bafta!

| alex_7264 a răspuns:

Din ce ai zis tu... ar merge un golf 3 dar ai grija cu taxele. ca o sa fie cam mari. e cea mai ok dintre cele de mai jos si sunt si ieftine piesele la ea, dar na. fezi cu taxele o sa fie poate mai 1000 1500 in plus tot pana o inscrii! bafta si Paste Fericit!

| alex_7264 a răspuns:

Vezi* scuze

| ALEx_7862 a răspuns:

Eu unu as opta pentru renault megan 1. 6 la consum e la fel ca cel de 1. 4 si are si ceva caii in plus. dar si fiesta mk5 e buna. chiar daca are motor asa mic. depinde de tine ce-ti place cu adevarat.

| eduardd a răspuns:

Depinde si de diferenta de pret dintre ele... Opelu e mai spatios, Fordul consuma putin, Golful e... VW, happy, si-apoi care poate decide e culoarea masinii!

| mariusciocan a răspuns:

Cu siguranta golf 3. dar ai grija la rugina si la motor.

| Robi78 a răspuns:

Astra F.Cauta diesel si dupa '95.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Detin fiesta 5 2008 fabricatie am motor de 1, 2 vreau sa ti zic ca nu consuma asa putin in jur de 7 8 daca nu mergi peste 110 eu amfot nvoit sa mi pun gpl masina are 30 000 de km eu as opta pentru un disel, parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate cine crezi ca stie mai bine ca tine ce masina ti se potriveste? Mai ai sa intrebi cu ce femeie sa te combini... sau eventual cu ce fel de hartie igienica sa te stergi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o astra 17 diesel consum 4, 5 pret 1499 euro tel 0769716165

| roxxy96 a răspuns:

Eu ador masinile renault! un renault megane e super ok! e destul de spatios si arata si misto

| biemgi a răspuns:

Cumpara una din 2001 2002 minim lasa prostiile cu golf 3 astra etc 94 97 sunt niste joanghine. daca nu ai bani mai bine mai asteapta. la 3200 3300 iti aduc eu astra 2001 euro 4

| sma_8431 a răspuns:

Eu votez pentru golf 3

| raluk_4340 a răspuns:

Cu siguranta golf 3.in nici un caz ford(de oricare ar fi el)

| guly a răspuns:

Golf

| tiby_5575 explică:

Daca as alege fiesta, cu 4-5 persoane in masina, oare as mai urca pe deal cu ea? hehe