| adrianciocodeica a întrebat:

Vreai sa - mi cumpar o masina de max 2500 euro, ce sa aleg intre fabia, golf lv, renault megane ll, si opel astra?

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In bugetul asta, problema se pune cam asa:
-Fabia si Golf 4 iti permiti doar pe benzina, si sunt proaste (aceleasi motoare)
-Megane 2 iti permiti doar unul mai alergat, fara taxa platita, caz in care nu prea merita.
Eu as cauta cu hotarare un Astra G 1.6-1.8 pe benzina, cu taxa nerecuperata, in 2500e ar trebui sa gasesti unul ok.

| OldSoul a răspuns:

Iti sugerez un Golf 4 adus recent in tara din 2000 sau 2001, cel mai probabil cu motor de 1.4 benzina sau 1. 9diesel daca gasesti desi ma indoiesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand opel astra ori golf lv

| MariusF23 a răspuns:

Astra sau Megane.

| XxTerrorxX1 a răspuns:

Opel astra

| KissAndor a răspuns:

Salut. Eu zic iti recomand golf lv dar poti sa te uiti si la un ford focus!

| Musca_Dragos_1997 a răspuns:

Daca vrei intretinere mica cu piese ieftine si consum mic. Atunci alege opel. Golful si skoda sunt cam de aceeasi calitate, acum depinde care te atrage mai mult(pe mine golful). Succes!

| Pomparau_Gabriel_1997 a răspuns:

Alege un renault megane ll mie mi se pare potrivit.