| Floryn9 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar o statie auto, doar ca nu stiu de care. As vrea una de calitate, sa prinda frecventele bine.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intreaba soferii profesionisti ei stiu preturi bune si de unde se obtin

Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei o statie de misie-recepie (CB), acesta va functiona bine DOAR daca antena are lungime dedtul de mare si este reglata exacr dupa statie si masina, cu aparat special.
In rest, poate fi orice aparat, la cumparare poti incerca receptia, iar dupa reglarea antenei de un specialist poti incerca si emisia.

Nota:
Daca o statie de emisie nu este reglat bine, atunci poate sa fi catastrofal de slaba emisia, chiar daca cumperi una de brand, super-scumpa.