| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa mi zica cineva daca stie precis daca in luna august RAR -ul lucreaza, as vrea sa aduc masina in tara sa o inscriu, si alta problema acum masina este pe numele sotiei care are un nume in viitorul apropiat si l schimba prin casatorie cite probleme o sa fie la inmatricularea acestei masini...masina vine din italia. MULTUMESC

3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

RAR-ul in luna august lucreaza.Se fac programari pentru verificare tehnica. Pana atunci ai tot timpul sa te hotarasti pe ce nume faci inmatricularea.

| eugem35 a răspuns:

Da lucreaza crezi ca suntem in franta sa luam concediu toti in luna agust

identitate
| identitate a răspuns:

Nu era nevoie sa spui ca masina "vine" din Italia daca ai pus o asemenea intrebare!laughingIn Romania nu e "Ferragosto" se lucreaza tot anul. E sotia ta pana la urma sau nu e?! Daca e pe numele ei poti sa o treci pe numele tau intai si sa o inmatriculezi(daca nu sare la bataie)laughingDaca isi schimba numele trebuie sa va intoarceti sa schimbati toate actele.(nu doar cartea de identitate ci si talonul +toate actele ei exceptand certificatul de nastere).
Oricum nu e bine sa o inmatriculezi in Romania si sa stai in Italia.Nu e bine ca romanii sa stie ca esti roman si in plus o sa fii tras toata ziua pe dreapta pentru controale, unele extrem de amanuntite.Iti spun din experienta. 7 ani nu m-a oprit nimeni apoi am mers si eu doua zile cu numere romanesti si numai pe dreapta am stat.rolling on the floor