| IonutSony a întrebat:

As vrea sa știu în special de la posesori de Ford Kuga 2013 sau 2014.La cât timp se schimb uleiul din cutia de viteza PowerShift(automata)?

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

E recomandat la fiecare 40.000-50.000 km sa il schimbi, eventual consulta cartea tehnica a masinii.

2 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Producatorul recomada schimb ulei si filtru la cutie automata povershift numita de mecanici Powershit la 60.000 sau doi ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu-l schimb niciodată. Verifică culoare, dacă e un roşu limpede, înseamnă că totul e ok si n'are rost sa-l schimbi