| PolistuX a întrebat:

As vrea sa stiu la 14 ani ce model motocicleta mi s-ar potrivi? Am luat cursuri de condus si tata este instructor de carting asa ca stiu sa conduc destul de bine.

Răspuns Câştigător
| UnuAltu a răspuns:

Ma,toti cu legale ilegale, eu conduc de la 14 ani cand am pus mana pe primul motor! toti sa nu cadeti,iti rupi pana,vai vai...
Dosare penale bla, bla! daca vrea sasi cumere isi cumpere si a intrebat ce model sasi cumpere, nu va zis sa va dati cu parerea

9 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca vrei sa risti un dosar penal si dreptul de a conduce suspendat pe viata poti sa iti iei ce vrei. Parerea mea mai bine sa mai astepti 2 ani!

| UnuAltu a răspuns:

Salut,daca esti de la tara tias recomanda un dirt-bike, am 16 ani si am unul ii destul de bun, tias recomanda ceva de genu : http://www.nass-motor.com/fiche.php?id=66&lg=fr

| MihaelaDart a răspuns:

A lua cursuri de a conduce o masina e alta, a lua cursuri de a conduse uo motocicleta e cu totul alta, daca vrei sa scrie inca VIATA in buletinul tau, mai asteapta. Oi conduce tu bine, dar sunt altii care pot atat de usor intra in tine. Viata este mai frumoasa. Fierul se poate repara, pe cand viata nu. Ce alegi? Ma intreb tatal tau de cum poate sa fie atat de constient sa te lase sa conduci la varsta ta.

| Florentin_6875 a răspuns:

Deci daca taicatau este instructor auto cred ca trebuie sa-ti spunc a noua legislatie nu permite mersul cu moped-ul pe drumurile publice pana in 16 ani daca iti iei nu poti sa circuli pe unde vrei doar asa pe la tara astea.

| ShowTim3 a răspuns:

Scuter,Motoreta happy

| haifisch a răspuns:

As zice ca mai bine astepti sa mai cresti... Chiar daca stii sa conduci.

| JustForU a răspuns:

Acum e o oferta buna la toate mtocicletele:daca cumperi una primesti gratis doua sicrie la ce model vrei, pentru tine si pentru prietenul pe care il duci in spate.E o oferta buna:iti cumperi moartea singur. Poate ca stii tu conduce, dar un sofer beat poate intra in tine oricand.

| beauty_7895 a răspuns:

Eu iti spun sa iti iei Ducati pentru ca foarte sigura. FUNDA!

| Lexus_6250 a răspuns:

Condusul nu e tot una cu mersul pe motocicleta! legal, nu ai voie sa mergi nici macar cu un scuter de la 14 ani...trebuie sa ai 16 ani si sa faci un curs de legislatie rutiera. Apoi ai voie sa "conduci" un scuter sau moped de pana in 50 cmc. Sunt destule modele de 50 cmc, depinde pentru ce vrei sa o folosesti: strada, mers pe deal etc... poti sa te orientezi spre o Aprilia RS 50, APRILIA RX 50, Aprilia Red Rose 50 si alte modele similiare.