| ionutz1011 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cam cat m-ar costa taxa de inmatriculare pentru un Mitsubishi Carisma 1.6 din 2000 adus din Germania si ceva pareri despre masina.Sau daca exista vreo cale de a evita sau recupera taxa, fara inmatriculare in Bulgaria.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Timbrul de mediu il poti calcula sigur, introducand datele cerute in calculatorul oficial ANAF, aici:
http://static.anaf.ro/......_2014.html
In situatia expusa nu exista nici o cale de a evita sau recupera aceasta taxa.