| petru94_2083 a întrebat:

As vrea un skuter ...cine poate sa ma ajute?

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Cati bani, dai mesaj privat si discutam!

| Artemisia a răspuns:

Pai depinde ce varsta ai.
Nu ai voie sa conduci asa ceva pana la varsta de 18 ani.
Si ma indoiesc ca cineva ti-ar vinde un skuter pe TPU laughing
Daca tu chiar ai varsta pentru a conduce asa ceva legal eu iti recomand sa iti intrebi prieteni sau sa mergi undeva unde sa vand skutere.
Pe TPU nu cred ca e cineva care te poate ajuta!

| CosmaX_5613 a răspuns:

Gresit! Un scuter de 49cm3 "care nu depaseste 45 km/h datorita constructiei sale" se poate conduce de la 16 ani cu un simplu atestat de legislatie rutiera. Il poate elibera orice scoala de soferi. In legatura cu scuterul. Depinde de bugetul tau. Scutere bune: Aprilia SR50, Gillera Runner50, Yamaha Aerox, Malaguti f12...etc (In general scutere cu motor Minarelli/Piaggio (RACIRE APA!)) Iti dau un sfat prietenesc: Decat sa dai 2500 lei pe un scuter chinezesc nou, mai bine iti iei unul dintre cele enumerate de mine, dar la mana a 2 a! Sper ca ti-am fost de ajutor! fundita?big grinbig grin