| k800gfcgffddsrhtds a întrebat:

Bună! Daca am permis de conducere emis intr-un judet, pot aplica pentru o alta categorie in alt judet?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In judetul in care ai domiciliu in cartea de identitate.

| ReddY25 a răspuns:

Poți cu viză de flotant

| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Din păcate nu poți, decât în anumite condiții. Ai nevoie de reședință sau de flotant în județul în care vrei să dai de permis!

| DrMihailoviciS a răspuns:

Nu. Trebuie să coincidă cu județul in care sunteți situat cu domiciliu.

| k800gfcgffddsrhtds explică (pentru DrMihailoviciS):

Eu am categoria B.In alt judet fata de cel de domiciliu(viza). Intrebarea era daca pot da in alt judet pentru ca permis scrie deja judetul respectiv