| AlexandrulS a întrebat:

Asa estimativ cam cat costa o asigurare pe un an la un ford focus 2012 de 1.6 breck?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista o groaza de calculatoare online pentru asigurare. Conteaza cel mai mult varsta proprietarului si nu masina.

| AlexandrulS explică (pentru suntserios):

Da stiu asta este pusa pe numele cuiva de 45+ ca daca o puneam pe numele meu era undeva la 3000 de lei sau ceva de genu`... la calculatoarele alea online trebuie sa bagi toateeeee datele si cnp si serie masina tot... doar intrebam asa aproximativ sa imi fac o idee pentru motoarele de 1.6 euro 5 pe un an, alea cele mai ieftine dar doar asa informativ voiam sa aflu, ca este cu 100-200 de lei +/- nu conteaza, doar sa imi fac o idee.

| suntserios a răspuns (pentru AlexandrulS):

Nici pe numele tau nu ajungea la 3000 lei.

probabil undeva in jurul a 600-800 ron pe an probabil.

| AlexandrulS explică (pentru suntserios):

Mda. pe acolo speram si eu sa fie... multumesc de informatiiwinking