| gazaru a întrebat:

Astazi de dimineata a fost ger si eu am avut frana de mana trasa.Cand am plecat cu masina am lasat frana de mana jos fara probleme dar dupa un timp a inceput sa vina in masina un miros de ceva incins ...si pe afara la roata-dreapta-spate.Asta poate fi de la inghetarea cablurilor franei de mana sau de la altceva?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

99% e din cauza inghetului.
Incearca si in marșarier, s-ar putea sa se deblocheze mai repede.

| sierra1 a răspuns:

Ai coborât să identifici sursa mirosului, să pui mânuța pe roți?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iarna mai ales cand lasi masina mai mult timp pe loc iti recomand sa nu mai tragi frana de mana ci baga in prima viteza si las-o asa, e acelasi lucru, masina nu pleaca de pe loc.
Am avut aceeasi problema si da e de la inghet.