| ClaudiuM1997 a întrebat:

Audi a4 131cp 2004 sau a3 2005 105cp, ambele 1. 9tdi? Sau daca aveti o sugestie pana in 3000 euro, dar fara filtru dpf si diesel.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Dupa cum ti-am raspuns si la cealalta intrebare, sansele ca tu sa gasesti una din aceste masini in stare decenta(si volan normal) sunt foarte mici, si cel mai probabil vor avea unele probleme.
Deci recomandarea mea e sa mai strangi cel putin 500€ si apoi te poti astepta la un A4B6 decent. Cat despre A3, va trebui sa strangi aproximativ inca 1000€ daca vrei ceva decent.

Atentie, ca ce e ieftin, in final te costa mai scump.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu chiar nu pricep pe site ul asta de ce toti care au bugete de 2-3.000 euro vor Audi si BMW?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Daca conduci un Logan nou nu se uita gagicile la tine.

| ClaudiuM1997 explică (pentru suntserios):

Crede-ma eu am luat toate in considerare de la vw,seat, skoda, mazda, renault, etc.mentan am un ibiza 1. 9tdi din 2000, cam mica masina, eu am 1.84 inaltime. vreau ceva mai mare si de preferabil tot 1. 9tdi, motor fiabil, eu nu am bai cu al meu de 3 ani. seat leon e prea scump mk2, octavia are probleme cu rugina si vw nu imi plac in mod deosebit.mai ramane a3 si a4.p.s. am condus un a4 131cp, passat 131cp, bora 116cp, si alte 1. 9tdi dar a4 mi-o placut cel mai mult.

| Skiller1997 a răspuns:

Audi a4 131cp 2004 recomand asata il are si tata consum foarte mic fata de a3.

| motobiz a răspuns:

Categoric a4 1.9 tdi... rupe ....motor cu vana pe care te poti baza

| AndreiHuh a răspuns:

Eu as alege a4, pentru ca a3 mi se pare super urat. si pana in 3000 alta masina mai ok decat asta nu gasesti. plus ca motorul de 131 din auzite am inteles ca este foarte fiabil