| KaanNoah a întrebat:

Ce ati alege dintre un Audi A3 si un Golf 5, ambele de 3000 de euro, an 2005? Si de ce?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Golf ul. E clar ca fiind la acelasi pret si Audi fiind premium e mai obosit decat golf ul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt pe aceeasi platforma.
Eu nu as alege-o pe nici una din ele.
Au probleme cu rugina, iar motorizarile sunt proaste. 1.9 tdi nu trage, 2.0 tdi nu tine, benzinarele fara turbo nu trag, cele cu turbo sunt dezastru de proaste.
Deci nu ai ce alege dintre chestiile astea doua.

| Frank51 a răspuns:

A3-ul, pentru ca urăsc plasticul ieftin de pe golf5 si pentru că arată mai bine.

| danbnz a răspuns:

Audi.
E mai fiabil decat Golf.

| Panamax a răspuns:

Pe cea care are mai putin de 500.000 km originali.
Presupun ca ambele au in bord 180.000, asa este?
Ieri ma uitam la o benzinara din 2016 care avea 156.000 km. Originali. Jurai ca este noua.

| KaanNoah explică (pentru Panamax):

Mersi de sfat. Dar daca ar avea putini km, pe care ai alege o?

| Panamax a răspuns (pentru KaanNoah):

Audi are finisaje mai bune.

Răspuns utilizator avertizat