| xRaffy a întrebat:

Audi A5 2.0 TFSI (225 CP) quattro (2011-2016) sau Bmw 428i 2.0 245 cp xdrive (2013-2016)?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Daca gasesti un audi 2013+ atunci o sa foloseaca motorul 2.0 TFSI modificat si nu mai are problema acea grava cu consumul de ulei. Motoarele N20-ul de pe 320i si 328i (sau 428i) sufera de probleme serioase la injectoare, ambreiaj, volanta cu masa dubla si are nevoie de ulei de cea mai inalta calitate.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bmw pentru ca audi e doritor de ulei si ai nevoie de bidon sa torni din cand in cand.

| sierra1 a răspuns:

Ce-i cu cele două?

| xRaffy explică (pentru sierra1):

Care dintre cele 2 merita cumpărate?

| sierra1 a răspuns (pentru xRaffy):

Aici ține de gusturile fiecăuria, nu te pot sfătui nimic in sensul ăsta. Alegerea e a ta!