| splitmachine a întrebat:

Xdrive sau quattro?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Quattro.
Xdrive se intretine scump, si in final, tot BMW ramane (gaina pe acoperis).
Sau hai sa nu fiu hater: xdrive e un AWD bun pe asfalt, dar cu nimic surprinzator pe teren alunecos.
Quattro s-ar putea sa fie in continuare cel mai bun sistem AWD, nu e el la fel de agresiv ca si Xdrive la plecari si viraje, dar nu ramai nicaieri impotmolit.
Si nu am auzit sa fie probleme la intretinerea quattro-ului, pe cand la Xdrive ai niste preturi de te doare mintea, si in dezmembrari nu prea gasesti asa ceva.

| relian a răspuns:

Adica? Daca este acelasi lucru sau ce anume ai vrut sa intrebi? Da este exact acelasi lucru, doara ca fiecare piune c e nume doreste la masina ce o construieste.X drive si quatro arata a o masina sau ca la acea masina trag toate rotile tot timpu.Mai sunt si alte denumri AWD sau 4matic de la mercedes.
Auzi la unia xdrive este stai cum zice ala, xdrive este un AWD asa si AED ce anume este este un xdrive?laughing tare de tot.
Altu spune qoatro sta mai bine ca xdrive, sa stea mai bine la ce anume? La intins mana la ce?laughing Naspa de tot, dar si intrebarea ta e tot la fel de "smechera "laughing numai deastia cunoscatori pe aici

| Evolution a răspuns:

Depinde si de gusturi, asa cum a spus colegul. Prin teste si per total, quattro sta ceva mai bine ca xdrive.
Dar, eu prefer bmw? E exact ca la femei daca ma intelegi laughing gusturile nu se discuta.
Pacat ca in Romania, imaginea bmw'ului este distrusa de cocalari. Dar mie imi place si de aia as merge pe xdrive.
Succes!