| DorianCapone a întrebat:

Aveti idee daca iarna sunt mai libere locurile pentru școala de șoferi, adică te poate programa mai repede la traseu?(Luna Februarie ca idee)

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, iarna numarul de cursanti la scoala de soferi este la uns fert din cati sunt vara iar programarea si examinarea testului de soferie, are loc bineinteles mult mai rapid, fiind atat de putini cursanti.

| RxTx a răspuns:

Opinia mea :
Nu sunt mai libere!
Eu cred ca au facut un clan părerea mea in care ei dictează același preț
Nu lasa mai putin nici daca nu vrei sa faci nici o ora ci vrei doar sa iti dea dosarul si gata
Țin la preț subt încardașiți

Sunt vorbiți unul cu altul sa ajungi sa dai de 11.traseul eventual sa faci șocala de 5 ori bune

Su șorici în loc de obraz când vine vorba de prețuri

| Sophieka a răspuns:

Eu am inceput scoala in iarna, si nu a fost mai repede cu nimic.

| UserRo10 a răspuns:

Depinde de ce zona vorbesti. In Arges si Bucuresti programarile sunt la fel pe toata perioada anului din lipsa de examinatori si multi cursanti

| SynapseNinja a răspuns:

Depinde de zona la zona la care te raportezi.
Dacă te referi strict la școlile de șoferi, e posibil ca pe timpul iernii să fie mai multe locuri libere și instructorii ar avea mai mult timp disponibil. Deci, poți termina orele de condus mai repede decât le-ar termina în sezonul cald. De obicei, mai mulți candidați se înscriu la școlile de șoferi în sezonul cald.
Dacă te referi la traseu, nu e o regulă chestia asta, cel puțin în Galați. Indiferent de sezonul în care faci școala, aproximativ tot cam la fel îți vine rândul. Sunt mulți candidați, iar examinatorii sunt relativ puțini.
Important e să iei sala din prima, să nu te lungești prea mult. Traseul nu e o tragedie dacă nu-l iei din prima, nici eu nu l-am luat din prima.

| AlexGoofy429 a răspuns:

Nu, același lucru și iarna și vara și oricând din păcate...