| Neata_Marius_1994 a întrebat:

BMW 320i e90 sau 320d e90? Am inteles ca cel pe motorina are probleme la distribuție si ca se întrețin foarte greu... (Masina second hand) merita un BMW 320i e90?

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

De ce orice bmw sh este f ieftin in raport cu pretul de nou si cu alte marci?

| Celcareajuta a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu sunt de acord cu afirmatia ta. In general BMW astea pe care le vezi f. ieftin au cate ceva bubite, ori 200. 000km peste cei 150 afisati de vanzator, ori au fost implicate in accidente si reparate dupa ureche. Un BMW cum trebuie isi pierde valoarea la fel de repede ca orice alta marca.

| Celcareajuta a răspuns:

Distributia poate fi o problema la orice masina SH daca nu a fost schimbata la timp. Diesel e mai scump in general la intretinerea motorului + ca sunt alergate, dar ai consum mic. Benzina consuma mult, dar scapi de 300 de lei la fiecare revizie. (eu de principiu merg pe disel dar trebuie sa ai mare atentie la cum a fost exploatat- riscul SH-ului)

| Horatiu014 a răspuns:

Salut îți recomand cel pe motorină sunt motoare foarte reușite motoarele de 2.0D distribuția este pe lanț la BMW, motoarele de 2.0D pe seria trei sunt foarte reușite îți recomand diesel