| winner_4622 a întrebat:

Ma intereseaza o masina mica, consum redus, second-hand (cel mult 3000 euro), preferabil motorina pentru ca o sa parcurg distante lungi.
Ce imi recomandati?
Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

O masina mica nu se preteaza drumurilor lungi. PEntru drumuri lungi varianta optima este o masina de clasa medie sau chiar mare, iar consum mic se obtine la acestea doar la motoarele diesel.
Eu ti-as recomanda o lista intreaga la acesti bani, de genul: Opel Vectra, Ford Mondeo, Peugeot 406. Totusi, pentru ca este foarte importanta comoditatea, nu pot sa nu mentionez ca la acesti bani cea mai comoda masina din cate am condus eu este Renault Laguna. Pacat ca la piese e ceva mai scumpa.

| covexrobu a răspuns:

Un golf 3 din 95-96 te costa cam la 2000 de euro. Si este o masina buna. un opel corsa 1, 7 dti.

| Robi78 a răspuns:

Opel Corsa 1. 7dti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege un Peugeot 206...
http://www.anunturi-auto.ro/masini_second_hand/Peugeot/206/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Opel corsa sau nissan micra cu motor mic diesel 1. 2

| Alexutzu_5087 a răspuns:

Opel corsahappy