| Flavius_Stanciu_1996 a întrebat:

Bmw seria 3 E90, Care sunt cele mai reusite din ce an si ce motorizare si ce parere aveti despre ele costuri etc...Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cele mai reusite sunt cele noi laughing alea de anul asta sau de anul ce vine.Normal ca o masina e mai buna daca e mai recenta, are tehnologii noi totu facut mai bine.Vad unia spun povesti distributie pe lant bla bla nu stiu ce, pai daca cumperi un junghi normal cati mannca zilele, cand faci ceva comparatii compara masini noi frate nu toate fiarele vechi laughing forjate si stricate de altii.BMW-urile is masini bune, cel putin astea seria 3 comparativ cu Audi A4 ca tot zice cineva audi a4 etc deci audi a4 este slaba rau pe linga orice bmw seria 3 si zic asta nu din auzite, nu di povesti din incercate din probate si nu probez cum am spus fiare vechi.Audi A4 este o masina dupa parereea mea urata e urata ce mai so dam de gard si slaba calitativ, cel putin alea mai vechi, astea noi acum aparute le-au facut ca si A6, deci e clara ca siau dat seama cas rasnite. Iara bmw alea cu motoare peste 3 litri sa zicem ca in timp scapa ulei pe la capace dar la orice masina se intampla asta. Apoi bmw face si motoare mici de 2 litri pe benzina si poate si mai mici.Mie imi plac astea pe benzina de 2 litri destul de puternica la 240 cai putere si consum f bun.Ce spui tu E90 habar nu am ces alea, eu cunosc masinile dupa model nu dupa cine stie ce cod de sasiu sau motor.Nu stiu de ce romanii sau europenii fac asta, e mai simplu si mai usor sa spui bmw 325i ca de fapt asta e modelu si pe stikeru ala la fel scrie model 328i sau 335i etc.Mai vad pe unia audi b6 fugi mai tata de aici spune audi a4 sau ce audi este ca model lasma cu povesti de genu asta.Romanii iau zic ce am observat numai chestii naspa, numai chestii gresite de la europa, numai legi timpite si asa mai departe.Dar sa copie si ei ceva legi sau chestii bune de la tari care sunt ok tiai si gasit.Chiar daca suntem in UE nu te obliga aia ce legi sau cum sa le faci.Nu inseamna ca daca tu faci nu stiu ce chestie trebuie s-o fac si eu ca altfel nu merge.Ma rog sa revenim, deci eu asa zic ca e logic sa spui modelu masinii, anul si eventual ce motor are, pentru ca poate sa fie acelalsi E90 dar sa aiba motoare de N capacitati si pana la urma N90 asta inseamna de fapt sasiu daca nu ma insel platforma cum zic ei, pai ce aia trebuie sa stiu eu sau trebuie sa stiu modelu? Dar na daca asa v-ati invatat faceti cum stiti.Stiu oameni care au trait o viata cu bani pana la 100 de eli, au trait apoi vreo 10 ani cu milioane si acum cand iauzi numai de milioane vorbesc laughing le zic ma cum adica milioane? Pai nu cunosc astia noi pana la suta.nu cunosti dar ai trait o viata cu 100 de lei, astea is mofturi, deci si la masini la fel cand vaud E90 sau mai stiu ce desene animate imi vine sa va injur laughing

| Mircea049202 a răspuns:

Salut! Gandeste'te bine inainte sa iei BMW. Sunt mașini bune, fiabile, numai că trebuie sa ai și niște bani puși deoparte pentru eventuale intervenții. De exemplu toate seriile dupa 2008 (Seria de motoare N47) pana in 2013 au probleme cu distribuția pe lanț, pică pe capete. Schimbarea Distribuției la ele consta in scoaterea motorului afară, sau a cutiei, o manoperă costisitoare. Sunt persoane care le'a curs saliva dupa ele pe strada dar nu și'au din cauza acestei probleme. Părerea mea, orienteaza'te la un Audi A4 A6, VW CC, BMW 530. Noroc!